Znajomosc epistolarna

Kiedy zaczynamy pracę z enova system, zwykle posiadamy obecnie o nim jedne informacje i wyrobione zdanie. Ale jako to bywa z każdym nowym badaniem, przechodzimy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, gdy na ślepo staramy się trafić do punktu, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Wpadamy w coraz nowe sieci i zanurzamy się w ciasne i ślepe zaułki.

Zbieranie wiedzy Jak dość się porozbijamy na ślepo i stosujemy rozpoznawać zagrożenia, mamy na stan świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników czy oryginalnego przewodnictwa. Zbieramy umiejętność oraz krok po kroku, staramy się stosować ją w mieszkanie. Bardzo drogi etap. Podejmujemy się utartymi ścieżkami, razem z opisanymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle kupujemy nową myśl a od momentu do momentu trwa próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znów trzeba powrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość dokładnie w pogoni za informacją. Powtarzamy często też jedne błędy, nabieramy poznania oraz przeskakujemy na kolejny poziom. Przez ciągłe powtarzanie wpadamy w sprawność i wykorzystujemy nieświadomej umiejętności. Wszystko w aktualnym okresie idzie gdy po maśle. Nasza wiedza jest coraz wyższa. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że także jedyną radą możemy służyć maluczkim. Taka wiarę w nas rośnie. Przecież są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga dodatkowo nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Umiejętności w idealnej postaci. Sztuk i pewności absolutnej. Tak przebiegają wszystkie procesy poznawcze niezwiązane z własnymi zdolnościami. Procesy, jakich nie zbiera się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak same się dzieje z planem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca oryginalne oraz te zwykłe też. Również jak z wszystkiego narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest naprawdę to, że możemy dzielić na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu zaliczana jest nadal nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich powiedzeń jak "rewolucja". Cokolwiek uważają na nauk, dowiemy się, biorąc organizm w posiadanie także odnosząc go, aż do osiągnięcia mistrzostwa.