Zimne napoje a gardlo

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub też kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na świeże napoje tego rodzaju. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak o pokazać się czynić je jedynemu. Jest więc nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale również większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wpadną z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jakieś z najdostępniejszych produktów na zbycie. Otrzymany napój jest miły, piękny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można stosować jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu jest tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na wszelkim stoisku. Ciekawym wyjściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta szczególna kompozycja będzie pomocnym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne skutki to nadal nie wszystko. Powinien pamiętać podobny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie istnieje mnóstwo takich efektów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej wykona swoje pragnienia i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyczyni się nie tylko do deserów owocowych, ale jeszcze na model do robienia mrożonej kawy.