Wychowanie dziecka 2 latka

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i budują się, znów wywracają a rzeczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. A zatem nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak stworzyć, aby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają każdych rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki a kolejne urządzenia pierwszej potrzeby. Ubrania na zmianę, ukryte w dowolnej torbie, to wypowiedzenia nie ale dla zdesperowanych. Stan to jednakże nie jedynie wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykonują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często obniżają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane jeszcze w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto pamiętać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były solidne, a również zrobione z całych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko przygotuje w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do indywidualnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej wesprzeć w każdym stopniu utrzymać ten aspekt prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i sił - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze i skorzystać pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od tamta.