Wlasna dzialalnosc a l4 w ciazy

Wszystka osoba ma jakieś zajęcia i zachowania. Część z przyszłych mam, pouczanych przez przyjaciół oraz rodzinę, jest świadomych, że w momencie tych ważnych 9 miesięcy będzie potrzebowało ustąpić z większej grup aktywności, ponieważ może toż zagrozić trwaniu oraz zdrowiu przyszłego życia. Po grup to prawda, wprawdzie nie świadczy to, że inne mamy powinny przez całą ciążę być swoim poprawiającym się brzuszkiem do góry i absolutnie nic nie robić. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które kobiety chociażby w ciąży mogą robić, oraz sugerujemy, z czego akuratnie chwilowo zrezygnować.

Przede wszystkim, dbaj o siebie, przyjmuj witaminy, i przede każdym kwas foliowy. Rozważ i zmianę diety, skoro nie odżywiasz się wystarczająco zdrowo. Niezbędne a będzie zwiększenie poziomu ważnych i efektów w ciąży, w szczególności brokułów, brukselek i grochu pisanych na parze. Pamiętaj też, żeby nie pożywać zbyt bardzo cytrusów. Nie udawaj też z produktami, bowiem ich nadmiar w ciąży może wywołać do późniejszej cukrzycy dziecka. Pij jeszcze bardzo wody niegazowanej.

Nie zapominaj również o sporcie. Możesz spokojnie ćwiczyć jogę, proste ćwiczenia rozciągające (bez problemu znajdziesz lekkie zestawy ćwiczeń dla kobiet w ciąży na internecie), spaceruj. Jeżeli a jesteś miłośniczką sportów wyczynowych albo ekstremalnych, będziesz zmuszona spośród nich właśnie zrezygnować. Tak toż sytuacja robi z e spotami, w których łatwo o kontuzję oraz duże wypadki, na dowód karate albo droga na nartach. Jeśli jednak jesteś wątpliwości co do dziedziny sportowej, którą cenisz wykonywać, skonsultuj się z specjalistą, on na pewno ci zaradzi i ewentualnie pomoże dopasować zestaw domowych ćwiczeń, jakie nie zagrożą ani tobie, ani dziecku.

Jeśli natomiast idzie o sposoby upiększające – chwilowo zwolnij z farbowania włosów. Substancje chemiczne zamknięte w farbach mogą bowiem przeniknąć do organizmu dziecka i poważnie uszkodzić jego zdrowy rozwój. Nie zapominaj również, że tak nie dokładnie ci ogrzewać i pić alkoholu! Może to spowodować do odpowiednich zmian i zalet własnych dziecka, także poronień. Unikaj także osób palących i zadymionych miejsc.