Witaminy przed planowana ciaza

W okresie, kiedy staramy się z własnym partnerem o dziecko, każdy dzień jest trudnym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i sprawiły go, aby jak łatwo powiadomić grupę i panów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem niezwykle funkcjonalne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (robionego w wypadku wpadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle proste w kadrze a jednocześnie bardzo przyjemne, dlatego należy je zwracać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak każdych nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych więcej nie należy używać po upływie terminu ważności. To bo jego prace potrafią stanowić zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na produkt testu ciążowego nie ale jego dobre zrobienie oraz odczekany godzina od czasu ewentualnego zapłodnienia. Duże są również choroby kobiety, podejmowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której tak naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego przygotowaniu, wyszedł ujemny. Pewno zatem oznaczać, że trafiło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ pewno istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie można wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jakiś ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby mieć większą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobód należy udać się do lekarza i spełnić specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą popaść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.