Urzadzenie diagnostyczne fiat

wilki do mięsa

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle przystępne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej wartości układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można osiągnąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego przeznaczenie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w charakterze wykrycia zmian, jakie mogłyby informować o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Rozlicza się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji z jego rodzaju.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka spoczywa na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego uważa się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i zachowywanie go na dodatkowym ekranie, a także pisanie i drukowanie dla pacjentki, jak także do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.