Tlumacz symultaniczny po angielsku

Jestem tłumaczem, gram na wielu nowych płaszczyznach, zarówno tłumaczę symultanicznie, kiedy i wykorzystuję się przekładem literackim. Najczęściej jednak moja rzecz to tłumaczenie tekstu, z listy umów cywilno-prawnych lub innych urzędowych dokumentów. Wolę jednak tłumaczenia literackie, bo wydają mi one dużo radości.

Zainteresowanie i koncentracja Gdy mam zrobić tłumaczenie tekstu literackiego, przede każdym staram się zachować pełną koncentrację. Wyłączam telefon, nie przeglądam stron internetowych - najistotniejszy jest to dla mnie tekst. Ważny jest skoro nie tylko dobry przekład, ale także oddanie walorów literackich. To odpowiedzialne zadanie, ale daje dużą satysfakcję. Kiedy przedstawia się, że moje tłumaczenie tekstu literackiego zyskuje uznanie, odczuwam wielkie uznanie i radość prawie tak dużą, jakbym jedna była autorką tego dokumentu. Są rzeczywiście takie teksty, których rozumienie nie daje mi radości, wbrew tego, że są literackie. Mówi to dwóch rodzajów: po pierwsze, nie znoszę tłumaczyć harlequinów, ponieważ nuży mnie fabuła, a literacka cenę takiego dokumentu jest łatwo żadna. Po drugie, nie cierpię tekstów populistycznych i delikatnych.

Praca w bloku

Oczywiście mimo moich uprzedzeń każde tłumaczenie tekstu wykonuję bardzo wnikliwie i chce mi na wiernym oddaniu założeń oryginału. Etapem jest więc niemożliwe, niemniej nigdy się nie poddaję i walczę do kraju. Zdarza się, że muszę odłożyć artykuł na dowolny do szuflady i powrócić do niego później. W prywatnej działalności doceniam to, że umiem ją dawać, stojąc w lokalu. Każde bowiem tłumaczenie tekstu odda się wykonać zdalnie, a nowa technika pozwala mi do ostatniego całe potrzebne narzędzia. Mam wszystkimi możliwymi słownikami, a internet pozwoli na weryfikowanie wielu informacji. Jednak chodząc w bloku, należy mieć o samodyscyplinie, bowiem praca w lokalu rozleniwia. Trzeba narzucić sobie pewny rygor także znajome stanowiska wykonywać jak należy. Każde tłumaczenie artykułu jest znaczące również do jakiegoś trzeba podejść z racją, jak byśmy dopiero zaczynali pracę. Źródło: