Szerokosc drogi ewakuacyjnej w budynku

Każdy budynek i jego miejsce, zgodnie z Prawem Ministra Infrastruktury z kwietnia 2002 roku, koniecznie musi posiadać instalację awaryjnego oświetlenia. Światło takie kojarzone stanowi w wieżowcach na fakt nagłych braków dostawy energii elektrycznej, pożaru, czy niezwykłych zdarzeń losowych. W relacje od źródeł zasilania oświetlenie to dajemy na: centralnie zasilane i rozproszone.

http://erp.polkas.pl/co-to-jest-system-informacyjny-i-system-informatyczny/Co to jest system informacyjny i system informatyczny? | Systemy ERP | POLKAS

Odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych i awaryjnego źródła światła, zapewnia bezpieczeństwo osobom stojącym lub opuszczającym pomieszczenia budynku w którym przybyło do utraty normalnego zasilania.

Urządzenia używane do oświetlania dróg ewakuacyjnych i awaryjne powinny spełniać obowiązujące normy, żeby ich skorzystania odnosiło pożądany efekt. Oprawy takich źródeł światła robione są z poliwęglanu i współpracują z akumulatorami. Czas pracy takiego źródła światła chce od modułu jaki zastał zainstalowany i kryje się w przedziale od 1 do 3 godzin. Nowym rozwiązaniem prawdopodobnie być wykorzystanie oprawy rastrowej stworzonej z blachy i malowanej systemem proszkowym. Odbłyśniki powlekane są aluminium, natomiast ich paraboliczny kształt zapewnia optymalne oświetlenie. W wnętrzach o wysokiej kubaturze, podwyższonej wilgoci i większym zapyleniu, takich jak : hale produkcyjne, magazyny, tunele czy warsztaty, stosowane są oprawy świetlówkowe. Ich wartością stanowi znakomitsza stopień szczelności IP.

Koniunktura budownictwa, a dodatkowo inne techniki sprawiają, że żyją wymagania wznoszące się jeszcze do modułów świetlnych. To stawało się powodem coraz większego zastosowania takich akcesoriów jak lampy LED.

Oświetlenie awaryjne led, stanowi nie tylko energooszczędne, lecz też bardziej nowatorskie również ma dłużysz okres gwarancyjny na ich proste działanie. Spełnia ono każde wymagania oraz liczenia klientów, którzy dbają o odpowiednie wyposażenie budynku, zgodne z własnymi normami.