Stosunki miedzynarodowe licencjat

Kontakty międzynarodowe są bardzo średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w naukach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, oraz nie po kilku miesiącach, jak wtedy chodziło wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i połączyć się bezpośrednio. Droga na następny koniec świata nie posiada już lat, ale wystarczy jedynie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele nowych wersje współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się większe oraz tańsze, oraz co za tym chodzi - także wiele częstsze. Obecnie bez problemu można kupić się na kolejny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna tradycja również różne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot również silna wylądować w Azji, w Afryce lub na tropikalnej wyspie. Zamienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po wykonaniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Grup Europejskiej i wszystek jej mieszkaniec może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która chce pozyskać nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na przyjęciu odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Bardzo wymowne są w ostatnim przykładzie tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zająć rynki międzynarodowe, bezpośrednio wchodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w naszej fabryce przebiegnie znacznie łatwo w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać także spotkania polityczne na szczeblu międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To przydatne w trudnych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na osiągnięciu transakcji.