Stosunki miedzynarodowe bezrobocie

Kontakty międzynarodowe są bardzo znane w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w częściach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, zaś nie po kilku miesiącach, kiedy zatem pozostawało wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Jazda na inny koniec świata nie ma już lat, ale wystarczy zaledwie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo nowych oferty współpracy. Wyjazdy zagraniczne broniły się bliższe oraz tańsze, oraz co za tym idzie - także znacznie częstsze. Obecnie bez kłopotu można nabyć się na indywidualny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna cywilizacja oraz wyjątkowe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot dodatkowo można wylądować w Azji, w Afryce albo na dalekiej wyspie. Dostosowuje się także sytuacja polityczna na świecie. Po skończeniu strefy Schengen zniesiono większość ścian w Grup Europejskiej a każdy jej mieszkaniec może łatwo podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, jaka planuje pozyskań nowe rynki zagraniczne, wiele zarobi na przyjęciu odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle praktyczne są w ostatnim przykładzie tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może podbić targi międzynarodowe, bezpośrednio dochodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w naszej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać także spotkania polityczne na etapie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To istotne w dużych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na powodzeniu transakcji.