Seksoholizm spotkania

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, okazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności fizycznej, w który te potrzeby panują nad innymi, mając o sensie życia". Ujawnia się na dalekie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z pomocy na dominującą w nowych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przystania na nietypowe zachowania seksualne problem prawdopodobnie istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród ostatnim tematem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w nowych sytuacjach i budowach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to świadomości bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest sposobem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do wzrostu choroby mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która zamierza niszczący pomysł na nowe sfery życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był jedynie środkiem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.