Rozwoj firmy produkcyjnej

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany wszystek nasz zakład w kajecie. W tymże tymże, w którym mówił ewidencje sprzedaży. Jednak jego biznes nie był jedynie produktów i produktów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych pewno istnieć kilkadziesiąt rodzajów. Wpisywanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli korzystamy z bardzo wydajnej techniki przechowywania, jaką jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie pomóc w takiej formie?

Z dopłatą przychodzi firma Comarch, drink z najkonkretniejszych twórców oprogramowania na Naszym rynku oraz proponowany przez niego wms program magazynowy. To swoiste i niezwykle zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych artykułów oraz owoców. Daje się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które bezbłędnie ze sobą współpracują, a jednocześnie są idealne rozwiązanie dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi bazę katalogu i pomaga stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada naszej rzeczywistej wersji, umożliwia miejsce dla danych produktów, półek, i nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości minimalnych oraz ogromnych stanów, ustawiać znaczenia dla poszczególnych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansa etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów i nawet etykiet. To rzeczywiście dodatki, do normalnego zadania, którym jest wydawanie, przesuwanie, kupowanie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten stosuje dyspozycje, organizowane przez pracodawcy, co upraszcza cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak istotne elementy obydwu systemów zostają rozdzielone. Taka współpraca, na okresie dokumentów handlowych, a nie danych źródłowych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.