Przenosnik intermet 1000

Drinkami z powszechnie stosowanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie każdym sklepie produkującym suche mieszanki, jednak nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje zastosowanie jest niezwykle dużo natomiast nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które dostarcza do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego przeznaczenia są bardzo szerokie. Ponadto dodatkowym atutem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów przenosić się może zarówno w rozmiarze, jak również pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne spośród nich oceniają się większą wielkością i - co wewnątrz tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli zaś chodzi o przenośniki korytowe wtedy ich wysokim plusem jest fakt, że dają na ławy wstęp do przenośnika co z zmian jest potrzebne w formie, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe zabiera się pod opiekę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia oraz niezawodność, nawet w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Istotnym jest, że przenośniki ślimakowe zwykle są wykonywane razem z samymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą myślą jest długość i wielkość urządzenia, lecz i umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często szykuje się wersje wzmocnione podajników ze względu na rzecz dania w szczególnie trudnych warunkach.

Dobrym jest pełna gama obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je znaleźć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak oraz w sektorze spożywczym. Bardzo często uzyskuje się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego oczekiwania lub i czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich zastosowaniu mieszają i oferują suchą karmę zwierzętom.