Pojemnik na wode

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W zależności od kształtu i stylu mogą stanowić przeznaczone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wytwarzają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie może być znakomitsza niż 200 stopni Celsjusza zaś nie potrafi stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest całkiem prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie stanowi on unoszony w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za zadanie w sposób ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na dowolnym momencie produkcji, zarówno w charakterze działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Ważna je łączyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkom z punktów wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do polskich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.