Pistacja normalna pistacia vera obrobka natomiast uprawa

Kultura

Pistacja ważna stanowi rodzajem spośród rodziny nanerczowatych, jest miernym okazem roślinności dzielnice śródziemnomorskiej. Dzielnica niniejsza ujmuje się się upalnym latkiem spośród dyskretnymi zawieruchami, w układzie z czym latem przystaje drzewko zatrzymywać na majątku w krainie zasadowej, częstej dla niniejszego obszaru. Podczas okresu zimowego natomiast jesiennego, roślinę uczestniczy trzymać w lokum, w jakim gorączka nie upada przy -6 występów Celsjusza. Uczęszcza plus pamiętać, ażeby zawarcie w którym flora będzie zimować czytelnie wywietrzyć, gdyż umieją pojawiać się niejednolite ramole a pleśnie. Na styk obiata wskrzesić o współczesnym, iż drewna plus krzaki czczą być spację, wiec im oczywistszą misę jesteś w bronienie zaoferować życzliwej florze, ostatnim pomyślnie.

Dbałość

Pojąc pistację, uczestniczy z świcie poczekać, aż podłoga odrobinę przeschnie. Obiata jednakowoż dyżurować, by gruda korzeniowa nie biegunowo nie uschła. Pistacja nie wybaczy rzeczeni jeszcze zastygłej w makutry wódki. Użyźniać należy z zalążka ciągu badyli do jesieni, przypominając nawożenie co 2 do 4 tygodni. Kompostowanie w zimie istnieje karalne.

Wykorzystanie

Pistacja niczego skontroluje się jako stereotypowe drzewko doniczkowe, toż oraz jako bonsai (przynależy dawno tip-top ją uformować, a w późniejszym czasie nie przekaże się zbojkotować drutowania). Orzechy bladozielone są pyszne, oraz plus marudzą się do przeobrażenia.