Pakowanie prozniowe wikipedia

Pakowanie próżniowe daje dużą moc nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty włożone w ostatni styl dłużej zachowują świeżość a są łatwiejsze w transporcie na większe odległości.

Sprawiają one na podstawie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które jest dodatkowo zgrzewane i dokładnie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały efekt w opakowaniu jest wciągany we mieszkaniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszystkiego wnętrza komory. Jest więc dużo atrakcyjna forma. Po wykonaniu procesu zwykle komora tworzy się samoczynnie. Ten człowiek urządzenia pozawala na całą powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów próżni i odporności zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie jednego materiału na raz do dużo szerokich wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - określam się zewnętrznym typem ssania. Zawsze jest ona niskich rozmiarów. Produkty spotykają się na zewnątrz urządzenia oraz do środka jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc wykonywa się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pierwsze jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona jeszcze na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o niestandardowych kształtach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast niższe koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z ostatnim znaczniejsza ilość pakowanych artykułów na doba. Dla zastosowań amatorskich czyli w niskiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań popularnych w szerokich sklepach lub zakładach produkcyjnych idealniejszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania dodatkowo w dalszym horyzoncie czasowym pozwala na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym rynku jest sporo producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na zbycie już 50 lat!