Pakowanie prozniowe na ubrania

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwalają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania dostosowywane są i do ich potrzeb, idąc na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

novitus lupoNovitus LUPO - kasa fiskalna Polkas Kraków

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź same stosuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej przeznaczane są specjalne pompki ręczne, które zezwalają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i wręczają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia leczenia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Wynoszą one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ wolno je wykorzystywać zarówno do zamykania butelek z winem, jak również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino może istnieć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co dużo przez 2-3 dni.

Do własnego użytku mogą stanowić również dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacje od rodzaju produktu oraz z miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, ale również warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso prawdopodobnie być zatrzymywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, że nie wykorzystują one za całej przestrzeni.