Jakie sa objawy ciazy i po jakim czasie od zaplodnienia wystepuja

Z lekcji w szkole, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet oraz dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, jakie są objawy ciąży. Wiemy, że gdy nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, ostatnie sezon zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie ciepły, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, i przede wszystkim mdłości i wymiotów. Chociaż za znacznie w wtedy nie wierzymy, jesteśmy ogólnie w okresie czasami przyznać, że może się zdarzyć przypadek, kiedy osoba nie popada w zespole skutków ubocznych ciąży. Ewentualnie, że są one znacznie niskie. Co by się wprawdzie nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że kiedy nie ma okresu oraz są mdłości, to stanowi, iż dalej będzie również dziecko. Co ale z kobietami, które mają niestandardowe objawy ciąży? A które one mogą stanowić?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa oczywiście o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna mieć tak zwane łaknienie spaczone, które wykonywa nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Koleje w jamie ustnej – czasem daje się, że paniom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich rzeczach potrzebne będą częstsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, lecz też u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że nic pijesz. Po drugie, bo na twój pęcherz w powiększonej macicy „siedzi” co najmniej 2 kg małego stworka. Raczej nic na toż nie poradzisz, jedynym lekarstwem będzie tylko zaopatrzenie się w specjalne wkładki higieniczne (takie pampersy dla dużych) oraz liczne przechodzenie do kąpiele, ponieważ magazynowanie moczu w zintegrowaniu z kaszlnięciem lub śmiechem może doprowadzić groźne konsekwencje. Chrapanie – winę za to powstają spuchnięte nozdrza, jakie nie tylko mogą robić wrażenie ciągle zapchanego nosa i wygodnych krwotoków, a też chrapanie w nocy. Nie traktuje zawsze tego niemożliwego. Dzięki temu twój mąż, który do ostatniej pory niemal co noc budził cię swoim pochrapywaniem, zauważy gdy się czułaś i co przez niego kosztowała. Zmiany skórne – chodzi o dziwne plamy na brodzie i szyi także o pajączki mogące pojawić się niemal na wszystkim obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego rodzaju zmiany odpowiada melanina, która w normalnych warunkach gwarantuje nam piękny wygląd skóry (czy jakiś jej poziom), jednakże jej nadmierne produkowanie w czasie stanu błogosławionego może spowodować do dziwnych zmian i owoców domem z najciekawszych horrorów. Nie rozczulaj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych okresach ciąży, czy najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne za i uciążliwie pojawiają się na twarzy, zainwestuj w puder i znacznie kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – jest wówczas tym znacznie uciążliwe, iż dodatkowo stresują nas dania innych, iż ciąża to „ostatnia chwila, kiedy potrafimy się wyspać”.

Same objawy ciąży, te zwykłe także nie, kiedy i również coraz bardziej rosnący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają dostanie w sen. Niestety, pewno nie ma sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym przypadku nie dokładnie ci ratować się lekami nasennymi!). Trzeba powtarzać się przyzwyczaić. Jednak, tak kiedy i wcześniej, te obrazy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak że, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się również nowe, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Ale bez względu na wszystko, ciąża toż szczególnie dobry etap życia kobiety, wtedy nie pozostaje mi nic nowego, jak właśnie życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, miłej i delikatnej ciąży, jak również i szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.