Hermetyczne pakowanie jedzenia

Nikt nie lubi marnować i wysyłać jedzenia. Że w polskich domach bardzo często się to zdarza. Na powodzenie są sposoby na przedłużenie żywotności naszej żywności. Jakie? Odpowiedź jest niesłychanie funkcjonalna – należy rozpocząć pakowanie hermetyczne żywności w bloku.

 

optima magazynCDN Handel z magazynem - Program Comarch ERP Optima

Aby rozpocząć proces chronienia naszej żywności przed szkodliwym działaniem powietrza, wilgoci oraz bakteriami musimy kupić odpowiednie sprzęty. Metod próżniowego pakowania jest wielu. Możemy zdecydować się na model na dodatkowe pojemniki do pakowania próżniowego. Stanowią one zaprojektowane ze sztucznych materiałów, dzięki czemu są odporne także na ostatnie temperatury, do których mogą rozgrzać się na dowód w mikrofalówce, kiedy także na mróz zamrażalnika. Pojemniki próżniowe zawsze szczelnie się zamykają. Gdy już schowamy żywność do takiego pojemnika jest z niego odsysane powietrze.
Inną szkołą jest próżniowe pakowanie żywności w woreczkach próżniowych. W ostatniej formie potrzebne nam będą nie tylko specjalne woreczki, lecz też zgrzewarka. Robi toż w ten styl, że mamy żywność do woreczka, zgrzewarka najpierw odessie z niego powietrze, następnie zamknie go, zapewniając naszej żywności świeżość i aromat. Są jeszcze inne sposoby worków do pakowania próżniowego.Takie worki mają zasuwkę, dzięki jakiej nie będzie nam potrzebna zgrzewarka. Będziemy za to musieli ręcznej pompki, dzięki której będziemy potrafili ręcznie odessać powietrze z woreczka.
Nie można jednak zapominać, że jednak pakowanie próżniowe wydłuża świeżość naszej żywności, nie sprawi, że będzie ona jeszcze zdatna do użytkowania. Warto a na jakimkolwiek pojemniku czy woreczku zaznaczyć dokładną datę pakowania. I właśnie na przypadek w lodówce pasztety czy parówki można nosić przez jedne 8-9 dni, wędliny do 25 dni, a sery do 20 dni. Jeżeli zapakujemy próżniowo mięso gotowane potrafimy je spożyć nawet po jakiś 15 dniach. Jeszcze dłużej możemy trzymać żywność w zamrażalce, na przykład surowa ryba zapakowana próżniowo będzie oryginalna przez około 12 miesięcy.
Jak zatem że zakup pojemników, woreczków czy zgrzewarki szybko nam się wróci a coraz zaoszczędzimy na produktach spożywczych, które dłużej będą stosowane do użytkowania. Pakowanie próżniowe nie zajmuje wiele czasu, wystarczy poświęcić chwilę i bogata radować się świeżą żywnością na dłużej.