Filtr pylkowy astra g

W wielu gałęziach przemysłu jesteśmy do tworzenia z koniecznością odpylania pyłów, które pracują mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Istnieją wtedy absolutne procesy połączone z zmianą węgla kamiennego, drewna w sektorze drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w sektorze spożywczym, pyły spędzające w przemyśle chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy jaki stał przeprowadzony razem z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych zawieramy w ofercie dania a wszelkie instalacje zrobione zgodnie z podstawową dyrektywą 94/9WE ATEX. Potrafią być one używane dla odpylania pyłów należących do klasy wybuchowości St1 i St2. Nasze systemy filtracyjne mają kategorie 3D. Osiągnie obecne na montowanie ich w jakimkolwiek miejscu, jaka jest zaliczona do strefy niezagrożonej wybuchem jak jeszcze w strefach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń posiadamy dwie istotne metody:

Metoda tłumienia wybuchu Technika ta używa systemy automatycznie odpowiadające na wstęp ciśnienia wybuchowego i zapobiegające w zarodku powstający wybuch. System jest zaopatrzony w czujniki ciśnienia, które wykrywają powstający wybuch, nadaje go do centrali, jaka z zmian rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze sposobem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego rozwiązania to dopiero około 60 ms. Bardzo szybkie stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Obniża się ona do wykorzystania wszelkiego rodzaju membran lub paneli dekompresyjnych, które dają ciśnienie wybuchu z ochranianego urządzenia na zewnątrz. Tym środkiem, ciśnienie jakie panuje w ochranianym urządzeniu zostanie ograniczone do cenie niestanowiącej zagrożenia. Używamy różnego typie wykonania techniczne membran: okrągłe lub prostokątne, płaskie lub wypukłe, wyposażone w czujnik zerwania lub nie, wykonane ze pewni węglowej lub kwasoodpornej. Z racji na poziom płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, konieczne jest pasowanie strefy dużej w dziedzin obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w zakresie konkretnej instalacji, każde jej codzienni i segmenty są stosowane w taki rodzaj, by one też nie były podstawą powstania źródła zapłonu pyłów.