Drukarka fiskalna posnet thermal hd

We pełnych sklepach, także internetowych, ale zarówno w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych a nowych pojawiły się kasy fiskalne. I choć użytkownicy nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w magazynie, to rzeczywiście oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla nabywcy a możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do rozliczeń z fiskusem, uważają być publikowane na specjalnej rolce w grupie papierowej, czy że winnym stanowić jedynie przeznaczane na cyfrowym nośniku.

W przypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Część klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, iż to dodatkowy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe wysyłają naszych pracowników do sklepów, na stoiska w centrach handlowych czy do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się spotykać w dostępnym miejscu, a klient zdoła już wyjść ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w jakiej potrafi uzyskać udział każdy użytkownik paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup materiału czy usługi na kwotę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na części loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając ilość i datę zakupu. Ideą loterii jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał zmienia się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.