Centralny odkurzacz czeladz

Nie da się ukryć, że praca lekarza to niepowtarzalny z najbardziej ważnych zawodów. Każdego dnia zarządzają oni o zdrowiu i zarabianiu tysięcy gości oraz nie potrafią sobie zezwolić na pomyłkę, gdyż pewno być ona fatalna w skutkach.

Oczywiście jak dotąd mało lat temu specjalisty byliśmy chociaż samo zadanie: leczenie swoich pacjentów, właśnie teraz w kontakcie ze nowościami w około trafiają na ich głowy kolejne obowiązki - posiadanie kasy fiskalnej czy też przestawienie się na komputerową obsługę pacjenta. Koniec tych odmian jest raczej chwalebny, gdyż ma za zadanie ograniczyć szarą strefę oraz wprowadzić komputeryzację do medycyny, co świadczy za sobą wiele plusów. Jednakże specjalnie dla lekarzy starszego pokolenia są to całkiem stresujące sprawy, do jakich często od zera muszą się przyuczać.

Kasa fiskalna dla lekarza to na indywidualnym początku spory problem. Nigdy wcześniej nie uważali oni z takim aparatem do wykonywania, i teraz ich obsługa stała się dla nich koniecznością. Lekarze prowadzący prywatne gabinety mają obowiązek korzystania z kas fiskalnych, inaczej mogą spotkać ich za to silne kary. A starsi panowie lub osoby, którzy są kłopoty z wysłaniem SMS-a, z pewnością często na starcie życia z taką kwotą narażeni są na wysoki stres przed nieraz roszczeniowym pacjentem. Na wesele dla nich można dostrzec się na krótkie kursy, które przyuczają do obsługi kas fiskalnych. Dla branży medycznej zbiera się mała kasa fiskalna novitus nano. Stanowi ona poręczna, mobilna i popularna w obsłudze.

Kolejna kwestia to komputerowa obsługa pacjenta. W coraz większej mierze ośrodków organizowane jest oprogramowanie, do którego lekarze muszą wprowadzać cały zebrany z pacjentem wywiad, wypisane mu leki, a potem jeszcze odpowiedzialni są drukować recepty oraz zwolnienia. Dla młodych lekarzy nie ma to żadnego problemu, gdyż są obyci oni z komputerami. Gorzej sprawa cechuje się dla starszego pokolenia, jakie stanowić potrafi nie wcześniej nie miało do czynienia z komputerem, a tu nagle muszą obsługiwać pacjenta. Wprawdzie ośrodki zdrowia zapewniają w tym dziale kilkudniowe szkolenia, ale dla pań nieobytych z komputerami to że być daleko za kilkoro. Praktyka czyni specjalisty i po takim etapie lekarze radzą sobie z obecną "czarną magią", ale początkowo z pewnością są trudnych sytuacji.