Budowa mikroskopu kartkowka

Internet zrewolucjonizowała dobre życie. Niestety, oprócz wielu niekwestionowanych zalet jak m.in. błyskawiczne dołączanie do danej niesie ze sobą wiele zagrożeń. Za jakieś z najbardziej delikatnych uważa się uzależnienie z Internetu.

Szacunkowo kwalifikuje się, że aż 20% użytkowników komputera jest narażonych na uzależnienie się z niego. Obecnie, stanowi wtedy zaledwie samo z urządzeń do kumulowania się z Siecią. To oczywiście Internet jest dzisiaj najczęstszą przyczyną uzależnień. Oprócz nazwy "uzależnienie od Internetu" łatwo spotkać się z określeniami takimi jak: siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, internetoholizm, internetozależność, infoholizm, infozależność, a też uzależnienie z komputera. Wszystkie z przytoczonych pojęć opisuje stan, który liczy na wielogodzinnym mieniu z Internetu, które niekorzystnie działa na funkcjonowanie pracownika w sferze interpersonalnej, psychicznej, społecznej, rodzinnej oraz ekonomicznej. Osoby dotknięte tą trudną chorobą są ciągle zalogowane do Sieci i nieustannie występują w rzeczywistości wirtualnej, zapominając o obejmującym je świecie np. zmieniających się porach dnia.

Jak poradzić osobie zależnej z Internetu? Przede całym nie wolno bagatelizować rangi tego problemu. Najświetniejszym lekarstwem jest kompleksowe uzależnienie od Internetu i przyjmowanie w Krakowie. Nasi specjaliści pomogą osobie uzależnionej zmienić sposób korzystania z ostatnich techniki. W poszczególnych przypadkach konieczne jest odseparowanie pacjenta od komputera podłączonego do Internetu. Nasza terapia stworzona przez doświadczonych specjalistów da osobie uzależnionej wrócić do odpowiedniego życia.