Bezplodnosc damska

Niepłodność u mężczyzn spowodowana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) czyli ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na toż mają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w końca przebytej infekcji czy urazu. Skutkuje to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą jeszcze choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupa nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w zyski oraz warzywa i służenie do organizmu witaminy A i C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów likwiduje się w pewnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność może posiadać też podłoże genetyczne. Warto otrzymać toż pod uwagę głównie w sukcesu, gdy u kobiety przybyło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej istnieje obecne zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne być jeszcze przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców może być znacznie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które tworzyć może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać oraz o Systemie Kallmana. Istnieje toż zaburzenie genetyczne, które określa się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują dużo delikatne jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z rozmiarem jąder powyżej 2,5cm.