Badania lekarskie od 01 04

Seksuolog - pierwsze wpadnięcie w jego gabinecie zazwyczaj ukazuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może zawierać zgubne skutki. Wiele kobiet odpowiadających na zaburzenia powiązane z życiem seksualnym odwleka w sezonie poradę u lekarze, częstokroć zwlekając spośród tym nawet wiele lat. Niestety istnieje wówczas poważne rozwiązanie, bo nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, toż w dodatku może sprawić eskalację dysfunkcji. W domenie seksuologii spotykają się zatem wszelkie aspekty powiązane z płciowością pracownika w branży fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej świadomości i emocjonalności. Seksuolodzy w znaczącym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie z ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania związane spośród jej akceptacją ze części środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort powiązany z komplikacjami dotyczącymi życia prywatnego miewa diametralny nacisk na prostą egzystencję, ponieważ nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na problemy połączone z polską seksualnością. Spośród ostatniego powodu mnóstwo osób ma w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem przedstawia się więc okazją do zmierzenia się z naszymi najbardziej silnymi problemami i gwarantuje ich korzystne rozwiązanie. Bez powodu na pewną specjalizację danego seksuologa (lub to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba skończyć się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego przedmiotem jest możliwie najbardziej kompletne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym jakieś aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i tych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu uważania na problem seksu oraz dotychczasowych badań w niniejszej sprawy.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent masz prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze strony lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji umiejętności i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie badanie somatyczne dokonane przez specjalistę z części pokrewnej (tj. ginekolog w wypadku osób bądź urolog w wypadku mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje dodatkowo badanie psychologiczne, polegające na czymś odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do zrobienia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zwrócić sobie sprawę, iż pragnienia seksualne należą do grupie potrzeb fizjologicznych, i ich nasycenie jest pewnym z niezbędnych czynników nadającym życiu sens.